5 tipov ako čistiť exteriérové sedacie vaky a uchovať ich nový look

Úvod/Sedacie vaky/5 tipov ako čistiť exteriérové sedacie vaky a uchovať ich nový look

5 tipov ako čistiť exteriérové sedacie vaky a uchovať ich nový look

Keď objavíte úžasný komfort a estetickú hodnotu našich exteriérových sedacích vakov, budete chcieť, aby vyzerali ako nové veľmi dlhú dobu.

Naštastie, pretože sú vyrobené tak, aby odolali počasiu, vlhku a teplotným extrémom, udržať ich výzor čistých a nových vakov je veľmi jednoduché. Na rozdiel od iných typov exteriérového nábytku, naše vaky nevyžadujú špeciálnu starostlivosť, alebo komplikované prípravky na impregnáciu a podobne.

Malá preventívna údržba a ľahké vyčistenie je všetko čo potrebujú. Tu nájdete našich top 5 tipov na čistenie, ktoré vám pomôžu, aby vaše vaky vyzerali rok čo rok úžasne.

Údržba a čistenie štandardných exteriérových sedacích vakov

Keď vak vonku momentálne nepoužívate, prineste ho dovnútra. Skladovanie vnútri ho chráni pred kyslým dažďom a koncetrovanými znečisťujúcimi látkami zo vzchuchu ako sú plyny, oxidanty and škodlivé chemické látky, ktoré sú bežné najmä v mestách.

Keď sa tieto substancie dostanú na povrch vášho vaku, dažďom, alebo kondenzáciou zvhlne, a začnú rozožierať jeho povrch ako kyselina.

Okrem toho, zistíte, že naše sedacie vaky vyzerajú rovnako dobre vo vašom dome.

V našom pásme zvykne dosť často pršať. Keďže sú sedacie vaky vodeodolné, neustále vystavovanie nadmernej vlhosti môže viezť k tvorbe nezdravých plesní, ktoré hrozne vyzerajú a páchnu. Keď už raz pleseň napadne povrch vaku, bude sa jej dať zbavit len ťažko. Nikto nechce sedieť na plesnivom vaku, preto, ak je vonku vlhko a prší, schovajte vak na suché miesto, keď sa nepoužíva. Uistite sa, že všetky celý povrch vaku je suchý ešte predtým ako ho odložíte.

Aj keď sú naše vaky vyrobené z najlepšieho materiálu na trhu, odolného takisto voči vyblednutiu, opakované vystavovanie slnku niekoľko týždňov a mesiacov môže spôsobiť postupné blednutie. Ani lak vášho auta sa nemôže pýšiť úplnej odolnosti voči slnku.

Preto sa snažte uskladňovať sedacie vaky na tmavých a suchých miestach vonku, v garáži, alebo ich jednoducho prineste dnu.

Náš vak SUPREME neodporúčame ponárať do vody v bazéne, aj keď je takisto vyrobený z vodeodolného polyesteru. Keď sa trochu vody dostane dovnútra vaku, nevyparí sa ani nezmizne. Ukrytá vlhkosť časom spôsobí pleseň, o to viac keď sa vak stále používa vo vlhkom prostredí. Vak POOL ma výhodu, keďže má dierkovanú časť, cez ktorú prebytočná voda môže vytiecť.

Nehody sa stávajú, a občas sa sedacie vaky zašpinia. Použite čistú, navlhčenú utierku a teplú mydlovú vodu na vyčistenie špiny, škvrn z jedla a iných nečistôt. Občasné celkové vyčistenie pomôže udržať váš vak svieži a ochráni pred zažratou špinou.

Použite len zriedené jemné mydlo, alebo saponát, vyvarujte sa produktom obsahujúcim bielidlo. Exteriérové vaky sa nemôžu prať v práčke.

Špeciálna poznámka k sedaciemu vaku POOL

Na rozdiel od vaku SUPREME, POOL je dizajnovaný na to, aby ste ho zobrali do bazénu. Keďže jedna strana vaku obsahuje už spomínanú sieťkovanú časť, umožňuje vám to vyliať prebytočnú vodu z vaku von.

Vodu by ste mali vylievať po každom použití a potom nechať vak vyschnúť na čerstvom vzduchu a slnku.

Tipy na čistenie po plnení vaku polystyrénovými guličkami

Keď ste mali smolu a začalo u vás doma pri dopĺňaní guličiek do vaku snežiť, nepanikárte. Aj keď je to frustrujúce, existuje jedna možnosť ako rozsypané guličky zachrániť a takisto bordel rýchlo upratať.

Požite vysávač. Najskôr však vyčistite vrecko na špinu, alebo použite úplne nové, aby ste mohli zachránené guličky znova použiť. Držte nástavec niekoľko centimetrov nad dlážkou, aby ste spolu s guličkami nepovysávali aj špinu. Keď sa vám guličky vysupú vonku, použite exteriérový vysávač. Nepoužívajte fúkač na lístie. Keď sa guličky náhodou dostanú do bazéna, vypnite čerpadlo a pozbierajte ich.

Informácie o autorovi:

Zanechať komentár

Kontaktné informácie

Budatínska 57,
Bratislava, 851 06

Telefón: +421 911 836 161

Web: https://happy-vaky.sk/