Ako naplniť sedacie vaky za menej ako 5 minút.

Úvod/Sedacie vaky/Ako naplniť sedacie vaky za menej ako 5 minút.

Ako naplniť sedacie vaky za menej ako 5 minút.

Zoznam potrebných vecí:

2 osoby (Pat a Mat)
Nožnice, nôž
Lepiaca páska
Plastová 2l fľaša
Kancelárske svorky
(polo)prázdny sedací vak
Polystyrénový granulát
Trochu trpezlivosti

Naplniť sedacie vaky nemusí trvať hodiny, tu Vám ukážeme najľahší spôsob plnenia bez zbytočných nervov a neporiadku. Môže to byť aj celkom sranda a nemusí to zabrať veľa času, ak sa budete držať nasledujúcich krokov.

1

V prvom rade sú na to potrebné 2 osoby (Pat a Mat), lebo sami by ste to naplnili skutočne ťažko. Plnenie realizujte určite v interiéri a uistite sa, že v miestnosti nie je prievan, alebo vánok. Vypnite všetky ventilátory, prípadne klimatizáciu, aby ste v maximálne možnej miere obmedzili pohyb vzduchu v miestnosti. Polystyrénový granulát (guličky) je veľmi ľahký a môže ho odfúknuť aj naozaj jemný prievan.

POZOR! S guličkami manipulujte mimo dosahu malých detí a domácich zvierat. Ich vdýchnutie by mohlo spôsobiť zadusenie.

Pripravte si pracovný priestor

Uistite sa, že miesto kde budete sedací vak plniť je čisté.
Odporúčame využiť miestnosť, kde sú dlaždice, linoleum, parkety, prípadne plávajúca podlaha. Neporiadok ktorý pravdepodobne vznikne sa bude jednoduchšie likvidovať takto ako napríklad z koberca. 🙂
Najprv podlahu povysávajte, aby tam nebol žiaden prach, a iné nečistoty.

Vyrobte si lievik

Môžete na to použiť napríklad prázdnu plastovú fľašu od minerálky. Rozrežte ju nožom na polovicu. Hornú polovicu fľaše s hrdlom teraz použijete ako lievik. Teraz do vreca s guličkami pomocou noža, alebo nožníc vyrežte primerane veľký otvor. Nestrihajte presne v rohu vreca, radšej trochu ďalej, asi 15 cm od kraja. Ak je otvor hotový, vložte do neho vyrobený lievik a poriadne ho zafixujte lepiacou páskou. Dajte si pozor, aby medzi otvorom a lievikom neostali žiadne medzery, aby sa Vám pri plnení polovica vreca postupne nevysypala na zem. 🙂

Plnenie
Polystyrénový granulát je potrebné z času na čas doplniť, keďže používaním sedacieho vaku dochádza k jeho prirodzenému úbytku. Je tu ešte možnosť, že si sedací vak vyrobíte sami doma a budete si ho samozrejme potrebovať naplniť. (Návod ako si sedací vak vyrobiť doma nájdete onedlho na našom blogu). Granulát si môžete zakúpiť aj na našom e-shope (link). Pri doplnení bude spravidla stačiť jedno 100, prípadne 200 litrové vrece.

Teraz otvorte suchý zips. Po ďalšom rozipsovaní Vám vznikne otvor pre doplnenie vaku. Vložte do otvoru lievik. Môžete ho upevniť kancelárskymi svorkami, ale bude stačiť ak ho Pat bude pevne držať v otvore a

Mat bude postupne presýpať guličky z vreca do sedacieho vaku. Pat musí dávať Matovi pravidelné aktualizácie stavu v otvore, aby mohol správne odhadnúť intenzitu sypania. 🙂

Sedací vak neprepĺňajte. Stal by sa menej komfortný a takisto by vznikol vyšší tlak na šitie a zips. Pamätajte, že malý sedací vak udrží viac ako 100 kilogramov váhy, keď na ňom sedí dospelá osoba a to vytvára enormný tlak na švy. Jedoducho ho naplňte na približne jednu polovicu až dve tretiny jeho kapacity a všetko bude fajn. Je totiž jednoduchšie sedací vak naplniť ako guličky presýpať naspäť z vaku do vreca. Keď bude vak naplnený, zazipsujte otvor a zavrite takisto suchý zips.

Upratovanie
Na upratanie rozsypaných guličiek použite vysávač. Ak si tesne pred povysávaním vymeníte vrecúško vo vysávači, môžete vysaté guličky ešte dosypať do vaku.

Doplnenie guličiek nemusí byť vôbec časovo náročné. Na poslednej fotke môžete vidieť ako málo guličiek ostalo na zemi po naplnení šiestich vakov. Takže keď sa budete držať týchto krokov, zaberie Vám to len niekoľko minút a doma Vám vznikne naozaj minimálny neporiadok.

Informácie o autorovi:

Zanechať komentár

Kontaktné informácie

Budatínska 57,
Bratislava, 851 06

Telefón: +421 911 836 161

Web: https://happy-vaky.sk/